G3VM1332E
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
G3VM1332E
G3VM1332E
Part Number
G3VM1332E
Manufacturer
WEC
Description
MOSFET SOP RELAY
Data sheet
G3VM1332E.pdf
Category
Solid State Relays
Delivery Services
G3VM1332E
Comments
    G3VM1332E Specifications
    SeriesG3VM
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC, DC
    Part StatusActive
    Load Current2.5 A
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-SOP (0.173", 4.40mm Width)
    Voltage - Load0 V ~ 20 V
    Voltage - Input1.33VDC
    Termination StyleGull Wing
    Supplier Device Package6-SOP
    On-State Resistance (Max)50 mOhms