RA4810-D12
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
RA4810-D12
RA4810-D12
Part Number
RA4810-D12
Manufacturer
WEC
Description
SSR ZERO SW 480V 16A
Data sheet
RA4810-D12.pdf
Category
Solid State Relays
Delivery Services
RA4810-D12
Comments
    RA4810-D12 Specifications
    SeriesG3B
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC, Zero Cross
    Part StatusActive
    Load Current10 A
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseHockey Puck
    Voltage - Load42 V ~ 530 V
    Voltage - Input3 ~ 32VDC