SSR3S-480A50
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
SSR3S-480A50
SSR3S-480A50
Part Number
SSR3S-480A50
Description
3PH SERIS-SCR,PANL MNT,50A,480VA
Data sheet
SSR3S-480A50.pdf
Delivery Services
SSR3S-480A50
Comments
    SSR3S-480A50 Specifications
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC, Zero Cross
    Part StatusActive
    Load Current50 A
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseModule
    Voltage - Load48 V ~ 480 V
    Voltage - Input90 ~ 280VAC