SSR3S-480D50R
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
SSR3S-480D50R
SSR3S-480D50R
Part Number
SSR3S-480D50R
Description
3PHSERS-SCR,PANL MNT,25A,480VAC,
Data sheet
SSR3S-480D50R.pdf
Delivery Services
SSR3S-480D50R
Comments
    SSR3S-480D50R Specifications
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC
    Part StatusActive
    Load Current50 A
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseModule
    Voltage - Load48 V ~ 480 V
    Voltage - Input4 ~ 32VDC