SSR3S-480D75
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
SSR3S-480D75
SSR3S-480D75
Part Number
SSR3S-480D75
Description
3PH SERIS-SCR,PANL MNT,75A,480VA
Data sheet
SSR3S-480D75.pdf
Delivery Services
SSR3S-480D75
Comments
    SSR3S-480D75 Specifications
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC, Zero Cross
    Part StatusActive
    Load Current75 A
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseModule
    Voltage - Load48 V ~ 480 V
    Voltage - Input4 ~ 32VDC