SSRA-240D2R
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
SSRA-240D2R
SSRA-240D2R
Part Number
SSRA-240D2R
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
Data sheet
SSRA-240D2R.pdf
Delivery Services
SSRA-240D2R
Comments
    SSRA-240D2R Specifications
    SeriesSSRA
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC
    Part StatusActive
    Load Current2 A
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / Case4-SIP
    Voltage - Load24 V ~ 280 V
    Voltage - Input4 ~ 10VDC