SSRC-480D5
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
SSRC-480D5
SSRC-480D5
Part Number
SSRC-480D5
Description
SSR RELAY SPST-NO 5A 48-660V
Data sheet
SSRC-480D5.pdf
Delivery Services
SSRC-480D5
Comments
    SSRC-480D5 Specifications
    SeriesSSRC
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC, Zero Cross
    Part StatusActive
    Load Current5 A
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / Case4-SIP
    Voltage - Load48 V ~ 660 V
    Voltage - Input3 ~ 15VDC