SSRC-480D5R
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
SSRC-480D5R
SSRC-480D5R
Part Number
SSRC-480D5R
Description
SSR RELAY SPST-NO 5A 48-660V
Data sheet
SSRC-480D5R.pdf
Delivery Services
SSRC-480D5R
Comments
    SSRC-480D5R Specifications
    SeriesSSRC
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC
    Part StatusActive
    Load Current5 A
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / Case4-SIP
    Voltage - Load48 V ~ 660 V
    Voltage - Input3 ~ 15VDC