SSRF-480D25R
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
SSRF-480D25R
SSRF-480D25R
Part Number
SSRF-480D25R
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-660V
Data sheet
SSRF-480D25R.pdf
Delivery Services
SSRF-480D25R
Comments
    SSRF-480D25R Specifications
    SeriesSSRF
    RoHSRoHS
    CircuitSPST-NO (1 Form A)
    Output TypeAC
    Part StatusActive
    Load Current25 A
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / Case4-SIP
    Voltage - Load48 V ~ 660 V
    Voltage - Input3 ~ 15VDC