SSRK-600D10
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
SSRK-600D10
SSRK-600D10
Part Number
SSRK-600D10
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 48-660V
Data sheet
SSRK-600D10.pdf
Delivery Services
SSRK-600D10
Comments
    SSRK-600D10 Specifications
    Part StatusActive
    Load Current10 A
    Mounting TypeDIN Rail
    Package / CaseSSR with Integrated Heat Sink
    Voltage - Load48 V ~ 660 V
    Voltage - Input4 ~ 32VDC