SSRK-600D30
Home > All Products > Relays > Solid State Relays
SSRK-600D30
SSRK-600D30
Part Number
SSRK-600D30
Description
SSR RELAY SPST-NO 30A 48-660V
Data sheet
SSRK-600D30.pdf
Delivery Services
SSRK-600D30
Comments
    SSRK-600D30 Specifications
    Part StatusActive
    Load Current30 A
    Mounting TypeDIN Rail
    Package / CaseSSR with Integrated Heat Sink
    Voltage - Load48 V ~ 660 V
    Voltage - Input4 ~ 32VDC