IS200B25RKE
Home > All Products > Resistors > Specialized Resistors
IS200B25RKE
IS200B25RKE
Part Number
IS200B25RKE
Manufacturer
Ohmite
Description
200 W 25 OHMS 10%
Data sheet
IS200B25RKE.pdf
Category
Specialized Resistors
Delivery Services
IS200B25RKE
Comments
    IS200B25RKE Specifications
    SeriesIS
    RoHSRoHS
    TypeBleeder, Braking
    Impedance-
    Tolerance±10%
    Resistance25 Ohms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    ApplicationsHeatsinkable
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)200W
    Operating Temperature-
    Temperature Coefficient±250ppm/°C