ENCL20-10MM-SS
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
ENCL20-10MM-SS
ENCL20-10MM-SS
Part Number
ENCL20-10MM-SS
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
10 MM STAINLESS SHAFT COLLAR
Data sheet
ENCL20-10MM-SS.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
ENCL20-10MM-SS
Comments
    ENCL20-10MM-SS Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeShaft Collar
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications0.787" (20.00mm) Outer Diameter x 0.217" (5.50mm) Width