ENSP20-3-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
ENSP20-3-A
ENSP20-3-A
Part Number
ENSP20-3-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
3/16" ALUMINUM SHAFT COLLAR
Data sheet
ENSP20-3-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
ENSP20-3-A
Comments
    ENSP20-3-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeShaft Collar
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications0.787" (20.00mm) Outer Diameter x 0.217" (5.51mm) Width