ENSP30-10MM-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
ENSP30-10MM-A
ENSP30-10MM-A
Part Number
ENSP30-10MM-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
10 MM ALUMINUM SHAFT COLLAR
Data sheet
ENSP30-10MM-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
ENSP30-10MM-A
Comments
    ENSP30-10MM-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeShaft Collar
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.181" (30.00mm) Outer Diameter x 0.315" (8.00mm) Width