ENSP60-16-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
ENSP60-16-A
ENSP60-16-A
Part Number
ENSP60-16-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
1" ALUMINUM SHAFT COLLAR
Data sheet
ENSP60-16-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
ENSP60-16-A
Comments
    ENSP60-16-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeShaft Collar
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications2.362" (60.00mm) Outer Diameter x 0.472" (12.00mm) Width