MCPRDK25-8-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MCPRDK25-8-A
MCPRDK25-8-A
Part Number
MCPRDK25-8-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
8 MM CONTROLFLEX COUPLING HUB
Data sheet
MCPRDK25-8-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MCPRDK25-8-A
Comments
    MCPRDK25-8-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeCoupling Hub
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications0.984" (25.00mm) Outer Diameter x 1.220" (31.00mm) Length