MCPRSK25-12-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MCPRSK25-12-A
MCPRSK25-12-A
Part Number
MCPRSK25-12-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
12 MM CONTROLFLEX COUPLING HUB
Data sheet
MCPRSK25-12-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MCPRSK25-12-A
Comments
    MCPRSK25-12-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeCoupling Hub
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications0.984" (25.00mm) Outer Diameter x 1.004" (25.50mm) Length