MCPRSK37-19-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MCPRSK37-19-A
MCPRSK37-19-A
Part Number
MCPRSK37-19-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
19 MM CONTROLFLEX COUPLING HUB
Data sheet
MCPRSK37-19-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MCPRSK37-19-A
Comments
    MCPRSK37-19-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeCoupling Hub
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.457" (37.00mm) Outer Diameter x 1.181" (30.00mm) Length