MCPTD56-13-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MCPTD56-13-A
MCPTD56-13-A
Part Number
MCPTD56-13-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
13 MM CONTROLFLEX COUPLING HUB
Data sheet
MCPTD56-13-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MCPTD56-13-A
Comments
    MCPTD56-13-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeCoupling Hub
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications2.205" (56.00mm) Outer Diameter x 2.008" (51.00mm) Length