MCPTS56-11-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MCPTS56-11-A
MCPTS56-11-A
Part Number
MCPTS56-11-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
11 MM CONTROLFLEX COUPLING HUB
Data sheet
MCPTS56-11-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MCPTS56-11-A
Comments
    MCPTS56-11-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeCoupling Hub
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications2.205" (56.00mm) Outer Diameter x 1.535" (39.00mm) Length