MCPTSK37-10-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MCPTSK37-10-A
MCPTSK37-10-A
Part Number
MCPTSK37-10-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
10 MM CONTROLFLEX COUPLING HUB
Data sheet
MCPTSK37-10-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MCPTSK37-10-A
Comments
    MCPTSK37-10-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeCoupling Hub
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.457" (37.00mm) Outer Diameter x 0.945" (24.00mm) Length