MDCDK41-20-20-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MDCDK41-20-20-A
MDCDK41-20-20-A
Part Number
MDCDK41-20-20-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
20 MM X 20 MM DISC COUPLING
Data sheet
MDCDK41-20-20-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MDCDK41-20-20-A
Comments
    MDCDK41-20-20-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeDisc Coupling
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.625" (41.28mm) Outer Diameter x 2.165" (55.00mm) Length