MDCS25-11-11-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MDCS25-11-11-A
MDCS25-11-11-A
Part Number
MDCS25-11-11-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
11 MM X 11 MM DISC COUPLING
Data sheet
MDCS25-11-11-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MDCS25-11-11-A
Comments
    MDCS25-11-11-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeDisc Coupling
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.000" (25.40mm) Outer Diameter x 1.031" (26.19mm) Length