MDSD41-11-10-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MDSD41-11-10-A
MDSD41-11-10-A
Part Number
MDSD41-11-10-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
11 MM X 10 MM DISC COUPLING
Data sheet
MDSD41-11-10-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MDSD41-11-10-A
Comments
    MDSD41-11-10-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeDisc Coupling
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.625" (41.28mm) Outer Diameter x 2.165" (55.00mm) Length