MDSDK33-16-13-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MDSDK33-16-13-A
MDSDK33-16-13-A
Part Number
MDSDK33-16-13-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
16 MM X 13 MM DISC COUPLING
Data sheet
MDSDK33-16-13-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MDSDK33-16-13-A
Comments
    MDSDK33-16-13-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeDisc Coupling
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.313" (33.35mm) Outer Diameter x 1.770" (45.00mm) Length