MDSS41-18-17-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MDSS41-18-17-A
MDSS41-18-17-A
Part Number
MDSS41-18-17-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
18 MM X 17 MM DISC COUPLING
Data sheet
MDSS41-18-17-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MDSS41-18-17-A
Comments
    MDSS41-18-17-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeDisc Coupling
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.625" (41.28mm) Outer Diameter x 30.382" (9.70mm) Length