MDSSK41-17-17-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MDSSK41-17-17-A
MDSSK41-17-17-A
Part Number
MDSSK41-17-17-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
17 MM X 17 MM DISC COUPLING
Data sheet
MDSSK41-17-17-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MDSSK41-17-17-A
Comments
    MDSSK41-17-17-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeDisc Coupling
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.625" (41.28mm) Outer Diameter x 30.382" (9.70mm) Length