MJS41-11-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MJS41-11-A
MJS41-11-A
Part Number
MJS41-11-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
11 MM JAW COUPLING HUB
Data sheet
MJS41-11-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MJS41-11-A
Comments
    MJS41-11-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeCoupling Hub
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.625" (41.28mm) Outer Diameter x 0.709" (18.00mm) Length