MOCC41-13-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MOCC41-13-A
MOCC41-13-A
Part Number
MOCC41-13-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
13 MM OLDHAM COUPLING HUB
Data sheet
MOCC41-13-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MOCC41-13-A
Comments
    MOCC41-13-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeCoupling Hub
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.625" (41.28mm) Outer Diameter x 0.709" (18.00mm) Length