MRSC16-4-4-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MRSC16-4-4-A
MRSC16-4-4-A
Part Number
MRSC16-4-4-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
4 MMX4 MM SLIT COUPLING
Data sheet
MRSC16-4-4-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MRSC16-4-4-A
Comments
    MRSC16-4-4-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeSlit Coupling
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications0.630" (16.00mm) Outer Diameter x 0.778" (19.75mm) Length