MRSS13-6-6-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MRSS13-6-6-A
MRSS13-6-6-A
Part Number
MRSS13-6-6-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
6 MMX6 MM SLIT COUPLING
Data sheet
MRSS13-6-6-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MRSS13-6-6-A
Comments
    MRSS13-6-6-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeSlit Coupling
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications0.512" (13.00mm) Outer Diameter x 0.661" (16.80mm) Length