MRSS25-10-8-A
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MRSS25-10-8-A
MRSS25-10-8-A
Part Number
MRSS25-10-8-A
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
10 MMX8 MM SLIT COUPLING
Data sheet
MRSS25-10-8-A.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MRSS25-10-8-A
Comments
    MRSS25-10-8-A Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeSlit Coupling
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications0.984" (25.00mm) Outer Diameter x 1.016" (25.80mm) Length