MSPB-19-FZ
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MSPB-19-FZ
MSPB-19-FZ
Part Number
MSPB-19-FZ
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
19 MM ZINC STEEL SHAFT COLLAR
Data sheet
MSPB-19-FZ.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MSPB-19-FZ
Comments
    MSPB-19-FZ Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeShaft Collar
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.575" (40.00mm) Outer Diameter x 0.591" (15.00mm) Width