MWCLK-10-F
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
MWCLK-10-F
MWCLK-10-F
Part Number
MWCLK-10-F
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
10 MM STEEL SHAFT COLLAR
Data sheet
MWCLK-10-F.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
MWCLK-10-F
Comments
    MWCLK-10-F Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeShaft Collar
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications0.945" (24.00mm) Outer Diameter x 0.787" (20.00mm) Width