OF-MCL-16-AN
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
OF-MCL-16-AN
OF-MCL-16-AN
Part Number
OF-MCL-16-AN
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
16 MM ANO ALUM SHAFT COLLAR
Data sheet
OF-MCL-16-AN.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
OF-MCL-16-AN
Comments
    OF-MCL-16-AN Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeShaft Collar
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications1.339" (34.00mm) Outer Diameter x 0.512" (13.00mm) Width