OH-MCL-10-F
Home > All Products > Hardware, Fasteners, Accessories > Structural, Motion Hardware
OH-MCL-10-F
OH-MCL-10-F
Part Number
OH-MCL-10-F
Manufacturer
Ruland Manufacturing
Description
10 MM STEEL SHAFT COLLAR
Data sheet
OH-MCL-10-F.pdf
Category
Structural, Motion Hardware
Delivery Services
OH-MCL-10-F
Comments
    OH-MCL-10-F Specifications
    PackageBag
    Series
    RoHSRoHS
    TypeShaft Collar
    Part StatusLast Time Buy
    Specifications0.945" (24.00mm) Outer Diameter x 0.354" (9.00mm) Width