T540A226M010CT6610
Home > All Products > Capacitors > Tantalum - Polymer Capacitors
T540A226M010CT6610
T540A226M010CT6610
Part Number
T540A226M010CT6610
Description
CAP TANT POLY 22UF 10V 1206
Data sheet
T540A226M010CT6610.pdf
Delivery Services
T540A226M010CT6610
Comments
    T540A226M010CT6610 Specifications
    FeaturesHigh Reliability
    Tolerance±20%
    Capacitance22 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Manufacturer Size CodeA
    ESR (Equivalent Series Resistance)80mOhm @ 100kHz