T540B336M010DH8610WAFL
Home > All Products > Capacitors > Tantalum - Polymer Capacitors
T540B336M010DH8610WAFL
T540B336M010DH8610WAFL
Part Number
T540B336M010DH8610WAFL
Description
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411
Data sheet
T540B336M010DH8610WAFL.pdf
Delivery Services
T540B336M010DH8610WAFL
Comments
    T540B336M010DH8610WAFL Specifications
    FeaturesHigh Reliability
    Tolerance±20%
    Capacitance33 µF
    Package / Case1411 (3528 Metric)
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Manufacturer Size CodeB
    ESR (Equivalent Series Resistance)80mOhm @ 100kHz