T541X687M006AT8510
Home > All Products > Capacitors > Tantalum - Polymer Capacitors
T541X687M006AT8510
T541X687M006AT8510
Part Number
T541X687M006AT8510
Description
CAP TANT POLY 680UF 6.3V 2917
Data sheet
T541X687M006AT8510.pdf
Delivery Services
T541X687M006AT8510
Comments
    T541X687M006AT8510 Specifications
    FeaturesHigh Reliability
    Tolerance±20%
    Capacitance680 µF
    Package / Case2917 (7343 Metric)
    Voltage - Rated6.3 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Manufacturer Size CodeX
    ESR (Equivalent Series Resistance)15mOhm @ 100kHz