T54EE157M030HZB075
Home > All Products > Capacitors > Tantalum - Polymer Capacitors
T54EE157M030HZB075
T54EE157M030HZB075
Part Number
T54EE157M030HZB075
Manufacturer
Description
T54157M030EE2HZB075
Data sheet
T54EE157M030HZB075.pdf
Delivery Services
T54EE157M030HZB075
Comments
    T54EE157M030HZB075 Specifications
    SeriesvPolyTan™ T54
    FeaturesHigh Reliability
    Tolerance±20%
    Capacitance150 µF
    Package / Case2917 (7343 Metric)
    Voltage - Rated30 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Manufacturer Size CodeEE
    ESR (Equivalent Series Resistance)75mOhm @ 100kHz