T54EE226M063LSS100
Home > All Products > Capacitors > Tantalum - Polymer Capacitors
T54EE226M063LSS100
T54EE226M063LSS100
Part Number
T54EE226M063LSS100
Manufacturer
Description
T54226M063EE8HSS100
Data sheet
T54EE226M063LSS100.pdf
Delivery Services
T54EE226M063LSS100
Comments
    T54EE226M063LSS100 Specifications
    FeaturesHigh Reliability
    Tolerance±20%
    Capacitance22 µF
    Package / Case2917 (7343 Metric)
    Voltage - Rated63 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Manufacturer Size CodeEE
    ESR (Equivalent Series Resistance)100mOhm @ 100kHz