T54EE477M016LZB025
Home > All Products > Capacitors > Tantalum - Polymer Capacitors
T54EE477M016LZB025
T54EE477M016LZB025
Part Number
T54EE477M016LZB025
Manufacturer
Description
T54477M016EE8HZB025
Data sheet
T54EE477M016LZB025.pdf
Delivery Services
T54EE477M016LZB025
Comments
    T54EE477M016LZB025 Specifications
    FeaturesHigh Reliability
    Tolerance±20%
    Capacitance470 µF
    Package / Case2917 (7343 Metric)
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Manufacturer Size CodeEE
    ESR (Equivalent Series Resistance)25mOhm @ 100kHz