TBPS0R682J410H5Q
Home > All Products > Sensors, Transducers > Temperature Sensors - NTC Thermistors
TBPS0R682J410H5Q
TBPS0R682J410H5Q
Part Number
TBPS0R682J410H5Q
Manufacturer
Taiyo Yuden
Description
NTC THERMISTOR 6.8K OHM 5% 0402
Data sheet
TBPS0R682J410H5Q.pdf
Category
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Delivery Services
TBPS0R682J410H5Q
Comments
    TBPS0R682J410H5Q Specifications
    Part Status Obsolete
    Resistance in Ohms @ 25°C 6.8k
    Resistance Tolerance ±5%
    B Value Tolerance ±3%
    B0/50 -
    B25/50 4034K
    B25/75 -
    B25/85 4100K
    B25/100 -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Power - Max 35mW