T38438-15-0.pdf
| Color | - |
| Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| Number of Rows | 1 |
| Voltage Rating | 300V |
| Top Termination | Screws with Captive Plate |
| Bottom Termination | Quick Connect (0.110"), Insulated |
| Number of Circuits | 15 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Number of Wire Entries | 15 |
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of T38438-15-0.
|---|---|---|---|---|---|---|
A30410603 | Eaton - Electronics Division | 5000 | CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.437" | View |
0387290670 | Molex | 5000 | SR BTS PC FT 11 ASY C | View |
0386307816 | Molex | 5000 | CONN BARRIER STRP 16CIRC 0.438" | View |
0387100317 | Molex | 5000 | CONN BARRIER STRP 17CIRC 0.375" | View |
325125-08-0 | Curtis Industries | 5000 | CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.325" | View |
325315-09-0 | Curtis Industries | 5000 | CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.325" | View |