02013J2R0QBWTR
Home > All Products > Capacitors > Thin Film Capacitors
02013J2R0QBWTR
02013J2R0QBWTR
Part Number
02013J2R0QBWTR
Manufacturer
Description
CAP THIN FILM 2PF 25V 0201
Data sheet
02013J2R0QBWTR.pdf
Category
Thin Film Capacitors
Delivery Services
02013J2R0QBWTR
Comments
    02013J2R0QBWTR Specifications
    SeriesAccu-P®
    RoHSRoHS
    FeaturesRF, High Q, Low Loss
    Tolerance±0.03pF
    Capacitance2 pF
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Voltage - Rated25 V
    Size / Dimension0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
    Height - Seated (Max)0.011" (0.28mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C