06033J0R5PBTTR
Home > All Products > Capacitors > Thin Film Capacitors
06033J0R5PBTTR
06033J0R5PBTTR
Part Number
06033J0R5PBTTR
Manufacturer
Description
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0603
Data sheet
06033J0R5PBTTR.pdf
Category
Thin Film Capacitors
Delivery Services
06033J0R5PBTTR
Comments
    06033J0R5PBTTR Specifications
    SeriesAccu-P®
    RoHSRoHS
    FeaturesRF, High Q, Low Loss
    Tolerance±0.02pF
    Capacitance0.5 pF
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Voltage - Rated25 V
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C