06033J3R6BAWTR
Home > All Products > Capacitors > Thin Film Capacitors
06033J3R6BAWTR
06033J3R6BAWTR
Part Number
06033J3R6BAWTR
Manufacturer
Description
CAP THIN FILM 3.6PF 25V 0603
Data sheet
06033J3R6BAWTR.pdf
Category
Thin Film Capacitors
Delivery Services
06033J3R6BAWTR
Comments
    06033J3R6BAWTR Specifications
    SeriesAccu-F®
    RoHSRoHS
    FeaturesRF, High Q, Low Loss
    Tolerance±0.1pF
    Capacitance3.6 pF
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Voltage - Rated25 V
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C