06035J0R9PBTTR
Home > All Products > Capacitors > Thin Film Capacitors
06035J0R9PBTTR
06035J0R9PBTTR
Part Number
06035J0R9PBTTR
Manufacturer
Description
CAP THIN FILM 0.9PF 50V 0603
Data sheet
06035J0R9PBTTR.pdf
Delivery Services
06035J0R9PBTTR
Comments
    06035J0R9PBTTR Specifications
    FeaturesRF, High Q, Low Loss
    Tolerance±0.02pF
    Capacitance0.9 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Voltage - Rated50 V
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C