06035J2R7ABTTR
Home > All Products > Capacitors > Thin Film Capacitors
06035J2R7ABTTR
06035J2R7ABTTR
Part Number
06035J2R7ABTTR
Manufacturer
Description
CAP THIN FILM 2.7PF 50V 0603
Data sheet
06035J2R7ABTTR.pdf
Delivery Services
06035J2R7ABTTR
Comments
    06035J2R7ABTTR Specifications
    FeaturesRF, High Q, Low Loss
    Tolerance±0.05pF
    Capacitance2.7 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Voltage - Rated50 V
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C